Ciężko sobie wyobrazić tegoroczną edycję Ligi Mistrzów bez Ajaxu, zwłaszcza po tym co pokazał w poprzedniej edycji eliminując takie firmy jak Real Madryt i Juventus chyba nikt nie ma wątpliwości, że Ajax jest jednym z najlepszych klubów świata.

Typy Dnia – 28 sierpnia (środa)

Eliminacje LM: Ajax vs APOEL. Typ i Analiza

Warto przypomnieć, że w poprzednim sezonie by znaleźć się w Lidze Mistrzów Ajax także musiał przejść eliminacje co się udało, nie inaczej jest w tym sezonie, w ostatniej rundzie kwalifikacyjnej jak widać ostatnią przeszkodą jest APOEL który w pierwszym meczu tydzień temu przed własną publicznością bezbramkowo zremisował z mistrzem Holandii.

Jak widać w tym meczu zabrakło najważniejszego, czyli bramek, za to nie zabrakło kartek, w sumie sędzie pokazał aż dziewięć, najwięcej piłkarzom Ajaxu bo aż siedem. Do tego w 80. minucie za nieczyste zagranie drugą żółtą otrzymał Mazraoui (Ajax) przez co nie dokończył spotkania. No nie ma co ukrywać, nie było to łatwe spotkanie dla mistrzów Holandii, naprawdę sporo faulowali o czym zresztą świadczą statystyki.

bonus bez depozytu sts

Siedem żółtych kartek to nie przypadek, APOEL miał szanse to spotkanie wygrać, przed wielką szansą strzelenia bramki w 30. minucie stanął Moussa Al Tamari, jednak ostatecznie nie zdołał skierować piłki do siatki. Po zmianie stron także stworzył sobie parę dogodnych sytuacji po których mogła paść bramka, chociażby w 58. minucie z czterech metrów strzelał Lucas de Souza, jednak dobrze w bramce mistrzów Holandii spisywał się Andre Onana.

Także bliski szczęścia strzelenia gola był Andrija Pavlović, ale po jego główce piłka trafiła w poprzeczkę. Jak więc widać, APOEL był naprawdę bardzo groźny, a już nie wspomnę o innych sytuacjach w których także mógł zaskoczyć bramkarza. Cypryjczycy byli niebezpieczni, ale trzeba podkreślić, że to spotkanie rozrywali przed własna publicznością.

Nie zmienia to jednak faktu, iż pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie, dlatego moim zdaniem w rewanżu są w stanie powalczyć. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie tu over 2,5 po kursie 1.42 w Fortunie. Ajax jest zdecydowanym faworytem, ale jak pokazał ich mecz w poprzedniej rundzie eliminacji z PAOK-iem gdzie na swoim boisku wygrali 3-2, to jak widać ich defensywa najmocniejszym punktem nie jest co tym razem może wykorzystać APOEL.

Oczywiście moim zdaniem zdecydowanie większe szanse na awans mają Holendrzy, ale dwumecz z PAOK, pierwszy z APOEL który także miał szanse jakieś bramki strzelić, to wszystko pokazuje, że Ajax niepewnie spisuje się w defensywie. Dlatego w środę przede wszystkim spodziewam się bramek, przynajmniej trzech.

Typ: powyżej 2,5 gola