Czy Kanonierom uda się odrobić jednobramkową stratę z pierwszego meczu gdzie na wyjeździe przegrali z BATE 0-1? wątpliwości nie ma Unai Emery który wierzy w swój zespół i zapowiada, że jego drużyna jest w stanie wyeliminować BATE i tym samym zameldować się w 1/8 finału Ligi Europy. Czy tak faktycznie się stanie, okaże się w już w najbliższy czwartek o godzinie 18:55. Myślę że na Emirates Stadium w Londynie Arsenal pokaże swoje prawdziwe oblicze i pewnie wygra to spotkanie.

Typy Dnia – 21 lutego (czwartek)

W Premier League właśnie na tym stadionie prezentuje się znacznie lepiej niż w meczach wyjazdowych, czy przełoży to także na mecze Ligi Europy? mam taką nadzieję. BATE w pierwszym meczu wprawdzie wygrało z Arsenalem 1-0, jednak trzeba wyraźnie zaznaczyć, że rozegrało go na swoim boisku. Wygrało tylko dlatego, że podopiecznym Unai Emery’ego zabrakło po prostu skuteczności, bo dogodnych sytuacji na strzelenie gola im nie brakowało.

No jak widać, nie da się też ukryć że mecze wyjazdowe kompletnie im nie leżą, mimo to Unai Emery po meczu nie krył zadowolenia ze swoich piłkarzy i zapowiedział, że w rewanżu jego zespół zrobi wszystko, by odrobić straty. Jak wiadomo przed własną publicznością Arsenal w tym sezonie wygląda zupełnie inaczej, co to znaczy? przede wszystkim jest skuteczniejszy i wygrywa wiele spotkań.

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Nie udało mu się jedynie przejść Manchesteru United w pucharze Anglii, w 1/16 finału przegrał z nim 1-3, jakie usprawiedliwienie? wiadomo, Czerwone Diabły w ostatnim czasie były w bardzo wysokiej formie, do porażki z PSG prezentowały futbol na najwyższym poziomie, niemalże jak za czasów Alexa Fergusona. Więc powiedzmy, że w meczu z nimi Arsenal miał prawo przegrać nawet na swoim terenie. Tak poza tym ogólnie rzadko zawodził jeżeli chodzi o własny teren.

W tym roku wygrał z Fulham 4-1, Chelsea 2-0 i nie tak dawno z Cardiff 2-1. Natomiast na wyjeździe m.in. przegrał z Manchesterem City 1-3, męczył się z ostatnim w tabeli Huddersfield, ale ostatecznie wygrał 2-1 i jak już wiadomo ostatnia porażka z BATE. Coś w tym jest że na wyjazdach podopieczni Unai Emery’ego nie istnieją, całkiem inny zespół na wyjazdach, całkiem inny na swoim stadionie. Dlatego jestem dobrej myśli, że tym razem będzie lepszy od BATE.

Pamiętacie rok 2017 i dwumecz właśnie z tym przeciwnikiem, tyle że w fazie grupowej Ligi Europy? no właśnie. Wówczas Kanonierzy na Białorusi wygrali 4-2, a przed własną publicznością aż 6-0, jak więc widać, tego meczu z pewnością władze BATE miło nie wspominają. Co ciekawe, po meczu z Arsenalem piłkarze BATE dzięki trenerowi który dał im wolne postanowili wyskoczyć do restauracji Burger King by świętować zwycięstwo nad angielską drużyną, no ale własnie, czy nie za wcześnie? tego się właśnie obawiam.

Oby się nie przejedli żartobliwie mówiąc co może odbić się na ich zdrowiu przed meczem rewanżowym. Z pewnością piłkarze Unai Emery’ego nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Podsumowując, na Emirates Stadium idzie im znacznie lepiej, mają więcej jakości w ofensywie, dlatego w dalszym ciągu to im daję większe szanse na awans do 1/8 finału Ligi Europy.

Typ: 1 (-1,5 Handicap)

5/5 - (2 votes)