Po pierwszej kolejce liderem grupy A jest Brazylia która wygrała pierwsze spotkanie z Boliwią 3-0. W drugiej kolejce z tym przeciwnikiem mierzyć będzie się Peru które w pierwszym meczu bezbramkowo zremisowało z Wenezuelą. Boliwia należy do jednej z najsłabszych reprezentacji na Copa America, przed Peru więc wielka szansa zdobycia trzech bardzo ważnych punktów.

Typy Dnia – 18 czerwca (wtorek)

Boliwia vs Peru w 2. kolejce Copa America. Typ i Analiza

Spadają kursy na zwycięstwo Peru co jest normalne, bowiem jest to reprezentacja która ma więcej jakości, więcej argumentów, a najbardziej rozpoznawalnym piłkarzem jest Jefferson Farfan który na co dzień reprezentuje barwy rosyjskiego Lokomotiwu Moskwa. Co prawda w pierwszej kolejce przeciwko Wenezueli nie pomógł swojej drużynie odnieść zwycięstwa co nie zmienia faktu, że jego Peru wywalczyło cenny punkt.

Po drugiej kolejce dorobek punktowy może, a nawet powinien się powiekszyć o kolejne trzy punkty, bo z kim ma wygrywać jak nie z Boliwią? no właśnie. Wracając do spotkania z Wenezuelą, było dość wyrównane, obie drużyny stworzyły sobie parę sytuacji bramkowych, ale to Peru częsciej gościło na połowie przeciwnika.

bonus bez depozytu sts

Boliwia od bardzo dłuższego czasu notuje złe wyniki, więc można było się spodziewać, że w pierwszej kolejce przegra z mocną Brazylią, a uległa jej 0-3. W tym meczu oddała zaledwie jeden strzał w światło bramki i stworzyła sobie tylko pięć sytuacji bramkowych, przy piłce utrzymywała się zaledwie 26% czasu. Jak więc widać, spotkanie nie mogło zakończyć się inaczej niż zwycięstwem gospodarza turnieju Brazylii.

Była to już czwarta z rzędu porażka Boliwii, bowiem wcześniej rozgrywając mecze towarzyskie przegrała z Francją 0-2, Japonią 0-1 i Koreą Południową 0-1. Ostatnie zwycięstwo odnotowała 13 października ubiegłego roku nad reprezentacją Myanmaru wygrywając pewnie 3-0 co nie powinno dziwić, bowiem Boliwia była w tym meczu zdecydowanym faworytem.

W najbliższym meczu z Peru o punkty, nawet o ten jeden na pewno łatwo nie będzie, bo tu już rywal zdecydowanie z wyższej półki. Przypomnijmy, obie reprezentacje zmierzą się w najbliższy wtorek o godzinie 23:30 czasu Polskiego. Oczywiście tu bym stawiał na zwycięstwo Peru po kursie 1.60 w STS. Jak już wcześniej napisałem, jest to zespół lepszy który ma w składzie lepszych piłkarzy.

Wygrał trzy ostatnie spotkania z Boliwią, podczas Copa America 2015 3-1, natomiast w kwalifikacjach mistrzostw Świata w 2016 roku 3-0 i 2017 r. 2-1. Jak więc widać, w tej rywalizacji wszystko przemawia za reprezentacją Peru która wygrywała ostatnie mecze z Boliwią i w pierwszej kolejce pozostawiła po sobie lepsze wrażenie niż jej przeciwnik.

Typ: 2