Nie wyobrażam sobie 1/4 finału Ligi Europy bez takiego klubu jak Chelsea. Jeszcze ponad dwa tygodnie temu The Blues nie byli w najlepszej formie o czym chociażby świadczyła wysoka porażka z Bournemouth 0-4. Jednak w następnych dniach ich gra wyglądała coraz lepiej. Wydaje się, że najgorsze dni mają już za sobą, do meczu z Dynamem Kijów przystąpią więc w roli zdecydowanego faworyta.

Typy Dnia – 7 marca (czwartek)

Na Stamford Bridge Chelsea przegrała w tym roku tylko raz, przed Dynamem bardzo trudny sprawdzian

Los nie był łaskawy dla Dynama które już w 1/8 finału będzie musiało mierzyć się z jedną z najlepszych drużyn Premier League. Jeszcze tak niedawno Chelsea rozczarowywała słabą postawą nawet w meczach z najsłabszymi, jak w meczu z Bournemouth, czy kompromitującej porażce z Manchesterem City 0-6. Bo to że przegrali aż tak nie powinno dziwić patrząc na formę mistrzów Anglii, ale w takim stylu i w takich rozmiarach? no właśnie.

Dziś możemy powiedzieć, że podopieczni Maurizio Sarri’ego spisują się już lepiej niż jeszcze dwa tygodnie temu i widać jego efekty pracy, a przecież jeszcze tak niedawno jego posada trenera wisiała na włosku. I kto wie, jeżeli będą wyniki w Premier League a także w Lidze Europy, to być może długo będzie cieszyć się z funkcji trenera Chelsea.

bonus bez depozytu sts

Przede wszystkim jego piłkarze muszą pokonać kolejną przeszkodę jaką jest Dynamo Kijów, patrząc na ich ostatnie mecze przynajmniej ja jestem dobrej myśli. Ostatni raz beznadziejnie The Blues zaprezentowali się w meczu 1/8 finału pucharu Anglii gdzie przed własną publicznością przegrali z Manchesterem United 0-2 i tym samym pożegnali się z tymi rozgrywkami. Następne mecze w ich wykonaniu wyglądały już lepiej.

W rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy pewnie pokonali u siebie Malmo 3-0. Z kolei w następnym meczu wprawdzie przegrali finał pucharu Ligi Angielskiej, ale z nie byle kim, bo Manchesterem City i dopiero w rzutach karnych. Jak więc widać, w kolejnym meczu z mistrzem Anglii zaprezentowali się o wiele lepiej w porównaniu do ich porażki w Premier League gdzie na Etihad Stadium zostali rozbici 0-6.

Po tym finale Chelsea wygrała dwa następne mecze, w Derbach Londynu na Stamford Bridge z Tottenhamem 2-0 i ostatnio w lidze na wyjeździe z Fulham 2-1. Z punktu widzenia polskiego kibica mecz ten będzie ciekawy z uwagi na fakt, iż w zespole Dynama Kijów występuje reprezentant Polski Tomasz Kędziora. W ostatnim meczu ligowym przeciwko Desna pokazał się z bardzo dobrej strony, bowiem zaliczył asystę i bramkę, jego drużyna ostatecznie wygrała na wyjeździe 2-1. I jak widać, to właśnie Tomek w głównej mierze przyczynił się do zwycięstwa Dynama Kijów co nas Polaków z pewnością cieszy.

Jednak tym razem przed nim i jego kolegami o wiele trudniejszy sprawdzian. Jak już wspomniałem, w ostatnich meczach Chelsea pokazała, że aż tak źle z nią nie jest. Pierwszy mecz rozegra na Stamford Bridge gdzie w tym roku przegrała tylko z Manchesterem United w ramach pucharu Anglii, dlatego jej daje większe szanse na zwycięstwo.

Typ: 1