„La Furia Roja”, jak zwykło się mawiać na Hiszpańską reprezentację piłkarską, jest ostatnio na tzw. fali wznoszącej. Po latach katastrofalnych (jak na ich możliwości) wyników, przyszedł czas na delikatną odwilż. Półfinał Euro 2020, drugie miejsce w ostatniej edycji Ligi Narodów – nie są to może wyniki wymarzone, ale i tak zdecydowanie lepsze niż w ostatnich latach. Jak zatem prezentują się szanse zespołu z Półwyspu Iberyjskiego przed mundialem?

Nie szata zdobi człowieka

Tymi słowami można określić aktualny skład Hiszpanów. Brakuje w nim bowiem wielkich gwiazd, siła aktualnej drużyny bowiem tkwi w pracowitości, pomyśle i konsekwencji. To już nie ekipa, która na każdej pozycji miała 2-3 wielkie osobowości, o których marzyli by inni trenerzy. Nie ma tam Iniesty i Xaviego, nie ma Villi i Torresa, a Puyol i Casillas już dawno oglądają spotkania z perspektywy widza. Kto zatem aktualnie stanowi o sile drużyny La Furja Roja?

 Pierwsze co się rzuca w oczy to oczywiście młodość. Znakomicie zapowiadający się Gavi i Pedri będą walczyli o to by ludzie w końcu przestali wspominać legendarny duet Iniesty i Xaviego. Yeremy Pino, Ferran Torres czy Ansu Fati, gdy tylko są zdrowi, mogą stanowić zagrożenie dla każdego rywala. Eric Garcia, Pau Torres czy Unai Simon natomiast nadal są młodzi, ale już mają wybiegane/wybronione setki minut w najmocniejszych ligach oraz reprezentacji.

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 200 PLN (kod: KODBET) – www.betclic.pl

 Nie oznacza to jednak, że ta grupa dzieciaków pozostawiona zostanie sama sobie. Co to to nie. Czuwać nad ich gorącymi temperamentami będą bardziej doświadczeni koledzy. Wciąż bowiem trudno wyobrazić sobie kadrę bez Alvaro Moraty, Cesara Azpilicuety czy Jordiego Alby, nie mówiąc już o Sergio Busquetsie, który mimo coraz większych braków wydolnościowych, nadal, niczym doświadczony generał, pilnuje porządku taktycznego na boisku.

 Ogromną zaletą Hiszpanów jest zatem duża ilość zawodników mniej lub bardziej niespełnionych w kadrze, takich, którzy chcą w końcu przywrócić blask drużynie narodowej. Część z zawodników nie zyskała jeszcze szerszego poklasku na arenie światowej, ale potrafiła już pokazywać nietuzinkowe umiejętności, co ma tylko i wyłącznie dobry wpływ na potencjał zespołu. Ten bowiem jest ogromny, ale przez brak wielkich gwiazd, presja nie jest tak silna, jak w przypadku teoretycznie silniejszych zespołów, jak Francja, Brazylia czy Anglia.

 Faza grupowa

 W fazie grupowej Hiszpanów czeka przede wszystkim starcie z innym zespołem, który również od lat próbuje odbudować swoją markę. Mowa oczywiście o Die Mannschaft, czyli o Niemcach. Ich pojedynek stanowić będzie jedno z najciekawszych spotkań całej fazy grupowe na co już przygotowywują się legalni bukmacherzy online ze swoją ofertą bukmacherską, a ewentualny zwycięzca zrobi milowy krok w kierunku strefy medalowej – jeśli nie faktycznie punktowy, to mentalny.

 Pozostałymi rywalami będą Kostaryka (1 kolejka) oraz Japonia (3 kolejka). Oczywiście, nie są to zespoły o potencjale kadrowym Niemców, ale nie ma co oczekiwać, że Hiszpanów czeka łatwa przeprawa. Tak czy inaczej, to Iberyjczycy będą tutaj faworytami i większość kibiców zapewne obstawia, że zajmą pierwsze miejsce w grupie.

Pięknie czy zwycięsko?

 Przez wiele lat występów kadry Hiszpanii na turniejach rangi mistrzowskiej utarło się powiedzenie – grają jaka nigdy, przegrywają jak zawsze. Między 2008 a 2012 rokiem było dokładnie odwrotnie – Hiszpanie grali przede wszystkim skutecznie i konsekwentnie, a tytuły zdobywali seriami. W ostatnich dwóch latach udało się odbić o po kilku sezonach posuchy. Dzięki temu, na mundial może nie jadą jako topowi faworyci, ale bukmacher Fuksiarz opinię ma dość korzystną dla drużyny z południa Europy. Za każdą postawioną złotówkę, otrzymamy 8, jeśli La Furja Roja przywiezie złoty medal. Stawia ich to co prawda w tyle za Brazylią, Francją czy Anglią, ale przed Niemcami czy Portugalią. Jak zatem zaprezentują się młoda armada Luisa Enrique? Wszystko zależy od tego jak duże proporcje pięknej i skutecznej gry uda mu się zmieścić na boisku.