Która z drużyn awansuje do finału Liga Primera – Clausura? Esteli czy Diriangen? po pierwszym półfinałowym meczu w lepszej sytuacji są piłkarze Esteli którzy na wyjeździe wygrali 1-0.

Typy Dnia – 30 kwietnia (czwartek)

Esteli vs Diriangen. Typ i Analiza

Mimo że od 66. minuty spotkania musieli radzić sobie w dziesięciu, ponieważ czerwoną kartkę otrzymał Richard Rodriguez, to jeszcze przy stanie 0-0 jednak w 75. minucie udało im się strzelić zwycięskiego gola którego autorem był Oscar Acevedo.

Przypomnijmy, że obie drużyny, czyli Esteli i Diriangen w sezonie ligowym zdobyli taką są ilość punktów, czyli trzydzieści pięć, mieli dokładnie taki sam bilans spotkań, 10-5-3. Jednak w ofensywie lepiej radzili sobie piłkarze Esteli którzy w osiemnastu rozegranych meczach strzelili dwadzieścia dziewięć bramek przy dwudziestu dwóch drużyny Diriangen.

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl

Warto także dodać, że obie drużyny straciły po jedenaście goli, czyli najmniej z wszystkich pozostałych drużyn w lidze. Więc nie powinno nas dziwić, że w ostatnim bezpośrednim meczu padł zaledwie jeden gol, bo jak już wiadomo najmocniejszym punktem obu drużyn jest własnie linia obronna.

Dlatego w najbliższy czwartek podobnie nie spodziewam się zbyt wielu bramek. Jak się pewnie domyślacie, stawiam under 2,5, zgadza się. Moim zdaniem to jest właśnie najlepsze rozwiązanie na to spotkanie.

We wcześniejszych meczach piłkarzom Esteli także ciężko było strzelić gola, między innymi na wyjeździe wygrali z Jalapą 2-1 i odnieśli wyjazdowe zwycięstwo nad Chinandega 3-1. Jak prezentowali się zawodnicy Diriangen? poza ostatnią porażką z Esteli 0-1 wcześniej w ćwierćfinale pokonali Juventus Managua 1-0. W historii bezpośrednich spotkań także kibice zbyt wielu bramek nie oglądali, ponieważ obie drużyny najbardziej koncentrują się na grze defensywnej, dlatego radzę stawiać under 2,5.

Typ: poniżej 2,5 gola