W spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Porto a Romą jeszcze nic nie jest rozstrzygnięte, bowiem w pierwszym meczu na Stadio Olimpico rzymianie wygrali tylko 2-1 co nie jest komfortową zaliczką bramkową przed rewanżem w Portugalii. Na Estadio do Dragao gospodarze prawdopodobnie będą mieli więcej do powiedzenia i myślę, że są w stanie nawet wyeliminować włoski zespół.

Typy Dnia – 6 marca (środa)

W pierwszym meczu o jedną bramkę lepsi rzymianie, jak spiszą się w Portugalii?

W pierwszym meczu Roma długo się męczyła, aż do 70 minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. I gdyby nie błysk Zaniolo który strzelił dwa gole w 70 i 76 minucie spotkania, to kto wie jak zakończyłoby się to spotkanie dla rzymian. W całym meczu częściej przy piłce utrzymywało się Porto, sytuacji bramkowych też im nie brakowało, jedną z nich w 79 minucie wykorzystał Adrian i tym samym przedłużył nadzieje swojej drużynie na awans do najlepszej ósemki Champions League.

Na Estadio do Dragao wystarczy im zwycięstwo nawet 1-0. Jak więc widać, w tym meczu sprawa awansu do 1/4 finału jest jeszcze otwarta, a Porto z pewnością nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Na swoim boisku ten zespół prezentuje się znacznie lepiej.

bonus bez depozytu sts

Przynajmniej w lidze na Estadio do Dragao rzadko traci punkty, co prawda w ostatniej kolejce w meczu na szczycie uległo Benfice 1-2, jednak warto przypomnieć, że piłkarze z Lizbony są ostatnio w bardzo dobrej formie, na dodatek być może Porto mierząc się z nimi było myślami przy rewanżowym meczu z Romą co właśnie mogło być powodem ich porażki. Tak więc mimo wszystko ostatnia porażka Porto z Benficą jak na razie o niczym nie świadczy.

Przed nim wielka szansa awansu do 1/4 finału i przed własną publicznością Casillas i spółka są w stanie zatrzymać niepewnie ostatnio prezentującą się Romę. Najsłabszym punktem rzymian jest linia obrony co pokazały ostatnie mecze w Serie A, bowiem w trzech ostatnich stracili aż sześć bramek, w tym ostatnio przegrali Derby Rzymu z Lazio 0-3. Jak więc widać, do formy gości ostatnio można się przyczepić.

Ich wspomniana porażka z Lazio to nie jedyny słabszy mecz w ostatnim czasie, wcześniej na wyjeździe męczyli się z drużyną która broni się przed spadkiem, ostatecznie pokonali Frosinone 3-2. I warto dodać, że to gospodarze stworzyli sobie nieco więcej sytuacji bramkowych, mimo że bronią się przed spadkiem pokazali, że formacja defensywna Romy jest słabiutka co powinno wszystkim dawać do myślenia.

Wcześniej u siebie wygrali z inną drużyną która także zajmuje miejsce spadkowe, a mowa o Bolognie 2-1. W tym czasie Porto poza porażką z Benficą wygrało trzy mecze, w tym półfinale pucharu Portugalii na Estadio do Dragao z Bragą 3-0. Podsumowując, przede wszystkim słaba postawa defensorów Romy skłania mnie do stawiania na zwycięstwo Porto, tym bardziej że rewanż rozegra przed własną publicznością.

Typ: 1 (DNB)