Mistrzem Białorusi w poprzednim sezonie zostało Dynamo-Brześć. Jak będzie w bieżących rozgrywkach? czy uda im się powtórzyć ten sukces? Dziś na to pytanie bardzo ciężko odpowiedzieć, bowiem przed nimi dopiero piąty mecz w lidze, tym razem przeciwnik z niższej półki FK Witebsk.

Typy Dnia – 18 kwietnia (sobota)

FK Witebsk vs Dynamo-Brześć. Typ i Analiza

Jeżeli swoje mecze rozgrywa mistrz kraju, to zazwyczaj bukmacherzy dają mu większe szanse na zwycięstwo. Nie inaczej będzie w sobotniej rywalizacji tych drużyn w której wyraźnym faworytem są piłkarze Dynama-Brześć którzy w poprzednich rozgrywkach byli najlepsi, dziś sklasyfikowani są na piątym miejscu w ligowej tabeli i mają siedem punktów na koncie. Tyle samo punktów mają gracze FK Witebska, ale plasują się na miejscu siódmym.

Praktycznie w tym meczu wszystko przemawia za mistrzem Białorusi, czyli Dynamem-Brześć, przede wszystkim historia bezpośrednich spotkań i co też najważniejsze, doświadczenie którego nabrali w poprzednim sezonie zajmując ostatecznie pierwsze miejsce w tabeli.

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Jak prezentują się w tym sezonie? początek był nieudany, tylko remis z drużyną FK Smalawiczy 1-1, ale następne w następnych meczach spisywali się lepiej. Dwa ostatnie zakończyli zwycięstwami, czyli w półfinale pucharu Białorusi przed własną publicznością pokonali Szachcior Soligorsk 2-0 co oznacza, że są bliżej finału.

Natomiast w najnowszym spotkaniu, tym razem ligowym także na swoim boisku pokonali zespół Isłacza Mińsk 3-1 pokazując tym samym swoje prawdziwe oblicze. Mistrzowie Białorusi oddali aż dziesięć strzałów w światło bramki. W sumie mieli czternaście podejść do przeciwnika. W ich grze widać pozytywy, z każdym meczem są coraz lepiej zgrani przez co bukmacherzy słusznie stawiają w ich roli faworyta. Ja także spodziewam się zwycięstwa Dynama-Brześć.

Piłkarze FK Witebska mają słabszą ofensywę. W trzech ostatnich meczach strzelili zaledwie dwa gole. Ostatnio na wyjeździe drużynie FK Słuck 1-1. Wcześniej na wyjeździe pokonali słabe FK Smalawiczy 1-0 i doznali wyjazdowej porażki z Nioman Grodno 0-2. W tych spotkaniach gospodarze prezentowali się bardzo przeciętnie. Lepiej ostatnio grają piłkarze Dynama-Brześć, cztery razy z rzędu ograli FK Witebsk, w poprzednim sezonie dwukrotnie 1-0. Więcej pisać nie trzeba, w sobotę ponownie powinni wywalczyć zwycięstwo.

Typ: 2

Rate this post