W spotkaniu ósmej kolejki ligi białoruskiej drużyna FK Witebska na Centralnyj Stadion podejmować będzie zespół Szachciora Soligorsk który przystąpi do tego meczu w roli faworyta.

Typy Dnia – 10 maja (niedziela)

FK Witebsk vs Szachcior Soligorsk. Typ i Analiza

Dwa ostatnie zwycięstwa w lidze sprawiły, że piłkarze Szachciora Soligorsk przesunęli się na szóste miejsce w tabeli i tym samym mają jedenaście punktów na koncie. Na początku sezonu prezentowali się w kratkę.

Jednak w ostatnim czasie w ich grze widać wiele plusów, to przede wszystkim dobra skuteczność. Szachcior Soligorsk wygrywa nie tylko w lidze, ale także w pucharze Białorusi co udowodnił w półfinale wygrywając z mistrzem Białorusi Dynamem Brest 4-2.

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Mimo tego zwycięstwa i tak nie awansowali do finału, ponieważ pierwszy mecz na wyjeździe przegrali 0-2. Jednak w tym dwumeczu piłkarze Szachciora Soligorsk pokazali charakter, a w rzeczywistości wcale nie byli drużyną słabszą, w moim odczuciu mimo wszystko pozostawili po sobie lepsze wrażenie.

Wracając do tego rewanżu przed własną publicznością, proszę zauważyć ile sytuacji bramkowych stworzyli sobie gracze Szachciora. Na tle mistrza Białorusi byli w stanie stworzyć sobie aż dwadzieścia jeden okazji i oddać dziesięć strzałów w światło bramki.

Co ciekawe, wcześniej w lidze także okazali się być lepsi od Dynama Brest wygrywając na ich terenie 2-0. Jakby nie patrzeć, pod koniec kwietnia dwukrotnie pokonali mistrza Białorusi prawda? no właśnie. To pokazuje, jak silny jest to zespół. W ostatniej siódmej kolejce przed własną publicznością pewnie pokonał Isłacz Mińsk 4-0. Grają ostatnio na tyle dobrze że warto stawiać na zwycięstwo Szachciora po kursie 1.70 w STS.

Natomiast słabiej prezentują się zawodnicy FK Witebska. W tabeli plasują się na ósmym miejscu. W dwóch ostatnich meczach nie zdobyli żadnego punktu. Na wyjeździe ulegli drużynie Isłacz Mińsk 0-2, a ostatnio przegrali u siebie ze Sławija Mozyrz 2-3. Najnowszy bezpośredni mecz z FK Witebsk zakończył się wysokim zwycięstwem Szachciora Soligorsk 4-0. Jak więc widać, niewykluczone że w niedzielę ponownie lepsi będą piłkarze Szachciora.

Typ: 2