Z tygodnia na tydzień jest coraz lepiej, coraz więcej spotkań i miejmy nadzieję że niebawem do gry wkroczą kolejne ligi. Przed tygodniem wróciła Bundesliga, a już w najbliższy piątek kolejne mecze tym razem 27. kolejki.

Typy Dnia – 22 maja (piątek)

Hertha vs Union Berlin. Typ i Analiza

W pierwszym spotkaniu zmierzą się drużyny Herthy Berlin i Union Berlin, czyli Derby Berlina w których mam nadzieję nie zabraknie emocji. Obie drużyny plasują się obok siebie w tabeli, rożnica punktowa jest niewielka, wynosi zaledwie jeden punkt, ale wyżej w tabeli sklasyfikowani są piłkarze Herthy, bo na jedenastej lokacie.

Z kolei zawodnicy Union zajmują miejsce numer dwanaście. Faworyta ciężko wskazać, ale po pierwszych meczach po długiej przerwie mniej więcej już wiemy, w jakim miejscu stoją obie drużyny.

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Tak więc w najbliższy piątek lepszej gry oczekują od piłkarzy Herthy. Po ich ostatnim meczu można być dobrej myśli, że ich przekonujące wyjazdowe zwycięstwo nad Hoffenheim nie było przypadkiem. Z punktu widzenia polskiego kibica pozostał jedynie niedosyt.

Od pierwszej minuty zabrakło Krzysztofa Piątka co nie powinno dziwić, ponieważ reprezentant Polski trzeba jasno powiedzieć jest bez formy, a najlepsze lata ma już chyba za sobą. W meczu z Hoffenheim rozegrał tylko dwanaście minut, jak więc widać, nie miał zbyt wiele czasu by się pokazać.

Prawdopodobnie nawet gdyby grał od pierwszych minut też niewiele by pomógł swojej drużynie. Hertha wygrała, mimo że więcej okazji na strzelenie gola stworzyli sobie piłkarze Hoffenheim, jednak skuteczność była po stronie drużyny z Berlina co napawa optymizmem przed kolejnymi meczami. Padła bramka samobójcza Akpogumy, i dwa trafienia dołożyli Ibisevic i Cunha który utrzymuje się w dobrej formie strzeleckiej.

Piłkarzom Union brakuje doświadczenia, do tego są w słabszej formie. Przegrali drugi z rzędu mecz ligowy, przed pandemią z Freiburgiem 1-3 i po wznowieniu rozgrywek z Bayernem Monachium 0-2. Mistrzowie Niemiec nie rozegrali wielkiego spotkania, a mimo to wygrali. To świadczy, że po ponad dwumiesięcznej przerwie piłkarze beniaminka nie czują się najlepiej. Mają jeszcze sporo do poprawy co powinni wykorzystać piłkarze Herthy i wygrać, zwłaszcza że w ostatnim meczu pozostawili po sobie dobre wrażenie.

Typ: 1X