Pojedynek Dawida z Goliatem w grupie F, czyli starcie Hiszpanii z Wyspami Owczymi nie należy do najciekawszych spotkań szóstej kolejki eliminacji Euro 2020, ale jednego możemy być pewni, że bramek w tym spotkaniu nie zabraknie.

Typy Dnia – 8 września (niedziela)

Eliminacje Euro 2020: Hiszpania vs Wyspy Owcze. Typ i Analiza

Hiszpania pokonała w tej grupie już wszystkie drużyny przez co pewnie zajmuje fotel lidera mając na koncie komplet piętnaście punktów. W najnowszym meczu na wyjeździe wygrała z Rumunią 2-1, wynik spotkania otwarł Sergio Ramos który w 29. minucie wykorzystał rzut karny, natomiast na początku drugiej połowy wynik podwyższył Alcacer. W 59. minucie jak się później okazało honorowego gola dla Rumunii strzelił Andone, więcej bramek w Bukareszcie kibice nie zobaczyli.

Takiego rozstrzygnięcia można było się spodziewać, ponieważ Hiszpanie od dłuższego czasu są w bardzo dobrej formie, wygrywają mecz za meczem, więc spotkanie nie mogło zakończyć się inaczej niż ich zwycięstwem. Zwycięstwo które bardzo przybliżyło ich do awansu do mistrzostw Europy.

bonus bez depozytu sts

Mimo że Rumunia to niełatwy teren gdzie trzeba się nieźle napracować by zdobyć trzy punkty, udało im się zrealizować ten cel. W Bukareszcie to Hiszpanie dyktowali warunku gry, częściej utrzymywali się przy piłce, stworzyli sobie groźne sytuacje bramkowe, mieli ich sporo, bo aż dwadzieścia jeden co jest naturalne, oddali dziesięć strzałów w światło bramki.

Co ciekawe, w 29. minucie wydarzyła się dziwna sytuacja, otóż niesłusznie żółtą kartkę po strzelonej bramce otrzymał Sergio Ramos, za co? za pokazanie gestu okularów co nie spodobało się nie tylko kibicom, ale także sędziemu który uznał że było to niesportowe zachowanie, dlatego pokazał żółtą kartkę. Jak się później okazało, niepotrzebnie. Siostrzeniec Ramosa unika noszenia okularów i stąd ten gest piłkarza który tym właśnie sposobem próbował zachęcić chłopca do noszenia okularów.

Jakby tego było mało, w 79. minucie za faul na przeciwniku czerwoną kartkę zobaczył Llorente, ostatecznie jednak Hiszpania dowiozła zwycięstwo do końca wykonując tym samym kolejny ogromny krok w kierunku mistrzostw Europy. Wcześniej między innymi przed własną publicznością pewnie wygrała ze Szwecją 3-0 będąc drużyną zdecydowanie lepszą. Z Wyspami natomiast na wyjeździe wygrała 4-1. Na swoim terenie także powinna strzelić parę bramek, dlatego myślę że można spróbować zagrać over 4,5 po kursie 1.57 w LVBet.

Goście fatalnie radzą sobie w defensywie, dotychczas strzelili tylko trzy gole, a stracili aż szesnaście. Na pięć spotkań eliminacyjnych w trzech Wyspy straciły po cztery bramki, mowa o porażkach ze Szwecją 0-4, Hiszpanią 1-4 i Rumunią 1-4. W niedzielę w Gijon Hiszpanie są w stanie strzelić więcej niż cztery gole, bo stać ich na to. Mając takich piłkarzy jak Rodrigo, Ceballos czy Alcacer który ostatnio strzela w każdym meczu, także dla Dortmundu, można liczyć na sporo bramek, tym bardziej że Wyspy Owcze to przysłowiowy chłopiec do bicia.

Typ: powyżej 4,5 gola