Rozpoczynamy walkę o mistrzostwa Europy które odbędą się w 2021 roku. W czwartek naprzeciw siebie staną reprezentacje Islandii i Rumunii. Transmisja w Polsat Sport Premium 2.

Typy Dnia – 8 października (czwartek)

Islandia vs Rumunia. Typ i Analiza

Moim zdaniem większe szanse na awans mają Rumuni którzy eliminacje w grupie zakończyli na czwartym miejscu. Mieli jednak bardzo mocnych przeciwników, między innymi Szwecję i Hiszpanię z którą w ostatniej kolejce przegrali 0-5.

W czwartek jak widać mają zdecydowanie słabszego przeciwnika, a mianowicie Islandię. To reprezentacja która w grupie eliminacyjnej ostatecznie sklasyfikowana była na trzeciej pozycji. Islandia ma ciekawy skład, kilku dobrych piłkarzy, jednak w ostatnim czasie brakuje jej zgrania.

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

W ostatnich meczach Ligi Narodów nie miała nic do powiedzenia. W przegranym meczu z Anglią 0-1 praktycznie nie istniała na boisku, uwaga, stworzyła sobie zaledwie dwie sytuacje bramkowe. Pomijając już fakt, że nie oddała żadnego strzału w światło bramki.

Przy piłce utrzymywała się zaledwie 26% czasu. Jak więc widać, w ciągu 90. minut Islandia zaprezentowała się fatalnie. Jeszcze gorzej w drugiej kolejce Ligi Narodów spisała się na tle Belgii przegrywając 1-5.

Jak już wspomniałem, Islandczykom brakuje zgrania, fatalnie prezentują się w defensywie co w czwartek może wykorzystać Rumunia. Ta reprezentacja w ostatnich meczach Ligi Narodów pozostawiła po sobie lepsze wrażenie, gdyż zremisowała z Irlandią Północną 1-1 i wygrała z Austrią 3-2. Takie zwycięstwa zawsze uskrzydlają. Dziś Rumunia jest lepszą drużyną, lepiej zgraną czego brakuje Islandii, stąd mój typ X2.

Typ: X2