To będzie gorąca środa w LOTTO Ekstraklasie, niewykluczone że w ten dzień poznamy nowego mistrza Polski sezonu 2018/2019. Po ostatnim remisie z Pogonią w trudnej sytuacji znaleźli się Legioniści którzy na dwie kolejki przed końcem rozgrywek stracili fotel lidera na rzecz Piasta i w tej chwili do gliwiczan tracą jeden punkt.

Typy Dnia – 15 maja (środa)

Słaba Legia walczy o mistrzostwo Polski, czy Jagiellonia pokrzyżuje jej plany?

Oczywiście matematyczne szanse na mistrzostwo ma jeszcze także Lechia Gdańsk która sklasyfikowana jest na trzecim miejscu z dorobkiem 64 punktów, tracąc do lidera Piasta cztery punkty. Jak więc widać, w tym sezonie nie tylko w Lidze Mistrzów są wielkie emocje, ale także w naszej ekstraklasie końcówka sezonu zapowiada się naprawdę atrakcyjnie, a kto pominął ostatnią kolejkę w której bardzo dużo się działo niech żałuje, bo było na co popatrzeć.

Wracając do środowego spotkania pomiędzy Jagiellonią a Legią to szczerze mówiąc, ciężko w tym meczu wskazać faworyta, mimo że bukmacherzy większe szanse na zwycięstwo dają Wojskowym, to tak naprawdę po tym co pokazali w ostatnim meczu ciężko być dobrej myśli. Nie ma co ukrywać, był to ich jeden z najsłabszych meczów w tym sezonie, zwłaszcza pierwsza połowa do zapomnienia.

bonus bez depozytu sts

Przypomnijmy, Legia przed własną publicznością zremisowała z Pogonią Szczecin 1-1. W pierwszej połowie zaprezentowała się beznadziejnie, miała poważne problemy z konstruowaniem akcji bramkowych, brakowało jej pomysłu na grę, mówiąc krótko, była cieniem samego siebie. W tej połowie spisywała się tak słabo do tego stopnia, że została wygwizdana przed swoich kibiców.

I trudno się dziwić, bo szczerze mówiąc przed telewizorem ciężko się ten mecz oglądało, zwłaszcza w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie pokazała się z lepszej strony co owocowało strzeleniem bramki przez Nagy’ego, stworzyła sobie więcej sytuacji bramkowych i oddała więcej strzałów w światło bramki przeciwnika co nie zmienia faktu, że był to jej bardzo słaby mecz bez historii, ostatecznie zremisowała 1-1.

To spotkanie pokazało, że w najważniejszej części sezonu Legia nie jest w najlepszej formie, świadczy także o tym jej wcześniejszy mecz z Piastem Gliwice gdzie w Warszawie przegrała 0-1. Wcześniej między innymi na wyjeździe wygrała z Lechią 3-1 która w końcówce sezonu jest pod formą i w Poznaniu przegrała z Lechem 0-1. Co prawda w tym czasie Jagiellonia też nie prezentowała się najlepiej, bowiem między innymi przegrała z Zagłębiem Lubin 0-2, Lechią 0-1, pokonała Pogoń 4-2, a w ostatniej kolejce w Gliwicach przegrała z Piastem 1-2.

Jednak trzeba powiedzieć, nie było to jej najgorsze spotkanie, co więcej, w doliczonym czasie gry mogła nawet doprowadzić do remisu, ale Imaz zmarnował rzut karny. Podsumowując, ostatnie mecze pokazały, że Legia jest pod formą, nie wygląda na drużynę, która walczy o mistrzostwo Polski, może w Białymstoku się przebudzi, może nie, niemniej stawiałbym w kierunku Jagiellonii, dokładnie strzeli gola po kursie 1.35 w Totolotek, prędzej strzeli niż Legia wygra to spotkanie.

Typ: Jagiellonia strzeli gola