W czwartek rozegranych zostanie wiele rewanżowych spotkań drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Oczywiście nas Polskich kibiców najbardziej będą interesowały mecze z udziałem Polskich klubów, w tym Legii Warszawa która drugi raz mierzyć będzie się z fińskim KuPS.

Typy Dnia – 1 sierpnia (czwartek)

Legia Warszawa bliżej trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy!

Wszyscy wiemy w jakiej formie są podopieczni Aleksandara Vukovicia, niestety w dalszym ciągu przeciętnej, aczkolwiek po ostatnim meczu drugiej kolejki PKO Ekstraklasy można powiedzieć, pojawiło się światełko w tunelu, bo jego piłkarze na dość trudnym terenie w Kielcach wygrali z miejscową Koroną 2-1. To zwycięstwo mogło im dać że tak powiem takiego kopa, powera przed kolejnymi ważnym spotkaniami w sezonie.

Piłkarze powinni poczuć się pewniej co może owocować jeszcze lepszą grą w kolejnych meczach, miejmy nadzieję że także w w najbliższym starciu z KuPS. Wracając do spotkania z Koroną, przez 90. minut co prawda Legia nie dominowała, mało tego, więcej sytuacji bramkowych stworzyli sobie kielczanie, ale co najważniejsze, to wicemistrzowie Polski strzelali bramki.

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Chociaż trzeba przyznać, przy drugim golu w doliczonym czasie gry mieli troszkę szczęścia, a raczej to Korona przegrała na własne życzenie, ponieważ w ostatnich sekundach meczu fatalnie zachowała się w defensywie. Jednak nie zmienia to faktu, iż komplet punktów zgarnęli podopieczni Aleksandara Vukovicia co powinno napawać optymizmem przed rewanżem z KuPS.

Mimo że rozegrali słabe zawody w starciu półamatorską Europą FC, zwłaszcza na wyjeździe remisując 0-0. Mimo że w pierwszej kolejce PKO Ekstraklasy przegrali z Pogonią Szczecin 1-2. I mimo że tydzień temu skromnie, ale jednak wygrali u siebie z KuPS 1-0 uważam, że warto w czwartek stawiać na zwycięstwo Legii, ponieważ zwycięstwo nad Koroną mogło zapoczątkować zwyżkę jej formy.

Warto dodać że rewanżowe spotkanie znowu rozegra na sztucznej murawie która tym razem nie powinna jej aż tak przeszkodzić w odniesieniu zwycięstwa. Po spotkaniu z Europą FC jakieś już tam doświadczenie piłkarze mają, do tego rozegrali już parę spotkań, wtedy jak wiadomo były to pierwsze mecze, więc Legia miała prawo być w złej dyspozycji.

Tydzień temu wygrała tylko 1-0, ale pamiętajmy że częściej posiadała piłkę, stworzyła sobie więcej akcji bramkowych, bo siedemnaście, z kolei KuPS tylko sześć. Po słabym początku sezonu piłkarze Aleksandara Vukovicia powinni grać coraz lepiej. Dlatego uważam, że w czwartek można stawiać dość bezpiecznie na ich zwycięstwo bez remisu po kursie 1.32 w Fortunie.

KuPS będzie chciało odrobić straty, no ale właśnie, nie jest to drużyna która znakomicie radzi sobie w ofensywie, raczej jej najmocniejszą bronią jest defensywa, a jak widać, tym razem musi strzelać bramki jeżeli myśli o sprawieniu sensacji. Jednak moim zdaniem do takiego scenariusza nie dojdzie. Na dodatek wicemistrzostwie Polski po zwycięstwie nad Koroną przystąpią do tego spotkania w lepszych nastrojach w przeciwieństwie do KuPS które w ostatniej kolejce przegrało na wyjeździe z KPV 1-2.

Typ: 2 (DNB)

5/5 - (1 vote)