Lechia Gdańsk i Raków Częstochowa to drużyny które w sobotę o godzinie 15:00 bezpośrednio zmierzą się w ramach drugiej kolejki PKO Ekstraklasy. Zapowiada się ciekawy mecz w którym jednak lepszej gry oczekuję od przyjezdnych.

Typy Dnia – 29 sierpnia (sobota)

Lechia Gdańsk vs Raków Częstochowa. Typ i Analiza

Gdańszczanie wygrali dwa ostatnie mecze, ale czy po zwycięstwach z trzecioligowym Stal Stalowa Wola 4-0 (puchar Polski) oraz w pierwszej kolejce PKO Ekstraklasy z beniaminkiem Wartą Poznań 1-0 możemy mówić o ich dobrej formie? oczywiście że nie, zwłaszcza że to dopiero początek sezonu.

W ostatnim meczu z Wartą podopieczni Piotra Stokowca nie rozegrali wielkiego meczu o czym zresztą świadczą statystyki. W ciągu 90. minut stworzyli sobie zaledwie cztery sytuacje bramkowe. Mieli więcej szczęścia niż rozumu. Częściej na ich połowie gościli piłkarze Warty którzy mieli dziesięć podejść.

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl

Mimo to jak widać po meczu musieli pogodzić się z porażką, niemniej pozostawili po sobie lepsze wrażenie niż Lechia. Nie lubię takich spotkań w jej wykonaniu. Nie życzę jej źle, ale uważam że w sobotnim meczu z Rakowem Częstochowa będzie miała większe problemy, bo przeciwnik bardziej wymagający.

W dodatku piłkarze Rakowa przystąpią do tego spotkania podbudowani ostatnim zwycięstwem z drużyną Sandecji Nowy Sącz 3-0. Obie drużyny mierzyły się w ramach 1/32 finału pucharu Polski i częstochowianie wygrali zasłużenie. Jeżeli chodzi o ich wcześniejsze spotkanie, to przegrali z Legią Warszawa 1-2.

Jednak w Bełchatowie nie byli wcale gorsi od mistrza Polski. Gdyby nie dobra skuteczność Pekharta który zwycięskiego gola strzelił na pięć minut przed końcem spotkania, to z pewnością obie drużyny podzieliłyby się punktami. Piłkarze Rakowa dobrze grają w piłkę, dla Lechii są bardzo niewygodni o czym przekonaliśmy się w poprzednim sezonie w którym zdobyli sześć punktów w dwóch starcach z Lechią.

W Bełchatowie wygrali 2-1 i w Gdańsku aż 3-0. Jak więc widać, są powody dla których warto stawiać w kierunku piłkarzy z Częstochowa. Zwłaszcza że gdańszczanie w ostatnim meczu z Wartą Poznań poza korzystnym wynikiem zaprezentowali się słabo.