Zapowiada się wyrównany sezon w Ligue 1. Walka będzie do ostatniej kolejki. Zajmujący pierwsze miejsce w tabeli Lyon dzisiejszego wieczoru stoczy bój z drużyną Lens. Będzie to jedno z najciekawszych spotkań osiemnastej kolejki.

Typy Dnia – 6 stycznia (środa)

Lyon vs Lens. Typ i Analiza

Niemniej największe szanse na zwycięstwo daje się piłkarzom Lyonu. To drużyna silniejsza kadrowa, z bagażem doświadczeń, należąca co najlepszych francuskich klubów co chociażby udowodniła swoimi występami w Champions League.

Oczywiście mam tu na myśli poprzedni rok w którym niejednej drużynie napsuła sporo krwi. Mimo że w dzisiejszym meczu z Lens na boisku nie zobaczymy Marcelo, Guimaraesa, Ekambiego i Dembele moim zdaniem Lyon ma większe szanse na zwycięstwo.

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Tego samego zdania są bukmacherzy. Gospodarze rozgrywają jednej z najlepszych sezonów o czym świadczy fotel lidera. Muszą jednak mieć się na baczności, bowiem na plecach czują oddech Lille i PSG.

To oznacza, że dzisiejszego wieczoru piłkarze Lyonu muszą zdobyć trzy punkty jeżeli chcą zachować pierwsze miejsce w tabeli. Mają dziesięć zwycięstw na koncie, sześć remisów i zaledwie jedną porażkę. W tym sezonie mają dużo mocnych punktów.

Co najważniejsze, utrzymują się w dobrej formie. Po wysokim zwycięstwie z Nice 4-1 w ostatniej kolejce poradzili sobie z Nantes 3-0.

Lens jest nieprzewidywalny, dobre mecze przeplata słabszymi. W ligowej tabeli zajmuje siódme miejsce. Drużyna ta prezentuje ofensywny futbol, a jej najsłabszym punktem jest defensywa. W ostatniej kolejce pokonała Brest 2-1.

Mniej szczęścia miała wcześniej gdzie na wyjeździe przegrała z Metz 0-2. Jest to drużyna o dużym potencjale ofensywnym, ale za Lyonem przemawia większe doświadcznie co może przesądzić o zwycięstwie tego klubu. W ekipie Lens kontuzjowani są Medina i Mauricio co jest złą wiadomością przed starciem z Lyonem.

Typ: 1