Mistrzem Polski jest Piast Gliwice, ale aktualnym liderem PKO Ekstraklasy jest Pogoń Szczecin. Do bezpośredniej rywalizacji obu drużyn dojdzie już w najbliższą niedzielę o godzinie 17:30. Podobnie jak Legia piłkarze Piasta także przeżywają poważny kryzys formy o czym mogliśmy się przekonać w ostatnich tygodniach.

Typy Dnia – 4 sierpnia (niedziela)

Piast vs Pogoń, czyli starcie mistrza Polski z aktualnym liderem PKO Ekstraklasy

Ciągle będę upierał się, że ich złe czasy zapoczątkowało BATE, czyli wszystko zaczęło się od pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów kiedy Piast mimo dobrego dwumeczu z mistrzem Białorusi pożegnał się z najlepszą ligą świata, dokładnie z eliminacjami. I moim zdaniem do dziś podopieczni Waldemara Fornalika nie potrafią się pozbierać, bo jak się pozbierać po takim dwumeczu, gdy jest się lepszą drużyną, ale nie można postawić kropi nad i, czyli wykorzystać swoich stuprocentowych sytuacji bramkowych i zamieniać je na bramki?

No niestety, ale nad stadionem w Gliwicach gromadzą się czarne chmury. Jakby tego było mało, z klubem żegnają się najlepsi piłkarze czego dowodem jest odejście Joela Valencii do angielskiego Brentford.

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl

Jeżeli mistrz Polski pozbywa się najlepszego piłkarza poprzedniego sezonu LOTTO Ekstraklasy, to tym samym traci na jakości, z nim w składzie było ciężko notować dobre wyniki w europejskich pucharach, bez niego prawdopodobnie będzie jeszcze gorzej. Jak więc widać, Piast bez najlepszych swoich piłkarzy, do tego bez formy, podłamany odpadnięciem z europejskich pucharów, to wszystko bardzo źle wróży przed niedzielnym spotkaniem z Pogonią.

Na dodatek w lepszych nastrojach do tego meczu przystąpią Portowcy którzy rozpoczęli sezon od dwóch zwycięstw. W tym wygrana w pierwszej kolejce z Legią w Warszawie 2-1 z pewnością musiała ich uskrzydlić, w końcu jakby nie patrzeć pokonali wicemistrza Polski, najlepszy Polski klub ostatnich lat.

Jak zaprezentowali się w drugiej kolejce? przed własną publicznością wygrali z Arką Gdynia 2-0, aczkolwiek troszkę im pomogło szczęście, bowiem w 15. minucie wspaniałej okazji na strzelenie gola nie wykorzystał Kamil Antonik. Z kolei w 35. minucie nie najlepiej w polu karnym zachował się Serrarens który zamiast podawać piłkę do któregoś ze swoich kolegów, sam próbował oddać strzał który był zablokowany. Pogoń jednak udowodniła, że warto grać do końca i ostatecznie gole strzelała w 76. minucie i doliczonym czasie gry. Pokazała, że ma argumenty by wygrać z Piastem który w ogóle ich nie ma.

Fatalny dwumecz z BATE, tragiczny z Rigą FC, porażka że Śląskiem 1-2 i w Superpucharze Polski z Lechią Gdańsk 1-3. Jak więc widać, więcej pisać nie trzeba, najsłabszym punktem Piasta jest defensywa, większość spotkań przegrał przez brak koncentracji, piłkarze są w złym stanie psychicznym co powinna wykorzystać Pogoń i zdobyć co najmniej jeden punkt.