Wiele wskazuje na to, że do ćwierćfinału Ligi Europy awansuje Napoli które w pierwszym meczu na Stadio San Paolo pewnie pokonało Salzburg 3-0 po bramkach między innymi Arkadiusza Milika. Czy gospodarzy stać w czwartek na odrobienie takich strat? wydaje się że raczej nie, ale powalczyć jeszcze mogą.

Typy Dnia – 14 marca (czwartek)

Napoli o krok od 1/4 finału Ligi Europy, ale jeszcze jest drugie 90 minut do rozegrania

Pierwszy mecz Salzburg przegrał można powiedzieć na własne życzenie, to nie jest tak że Napoli w tym meczu dominowało, wygrało dlatego, że nie marnowało stu procentowych sytuacji bramkowych jak w dziesiątej minucie kiedy Milik sam na sam pięknie położył bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. W tym meczu wicelider Serie A oddał zaledwie trzy celne strzały które zakończyły się trzema bramkami, jak więc widać, w tym meczu byli zabójczo skuteczni.

Czego natomiast zabrakło mistrzom Austrii? może doświadczenia, ale na pewno szczęścia które po prostu im nie sprzyjało, zwłaszcza w 16 minucie kiedy strzelili gola, ale ze spalonego. Mało tego, w 58 minucie strzelili sobie gola do własnej bramki, a antybohaterem został Onguene. Jak więc widać, przegrali na własne życzenie.

bonus bez depozytu sts

Natomiast poza bramkami mecz był dość wyrównany o czym świadczy statystyka posiadania piłki po 50% dla obu drużyn, ba, więcej akcji bramkowych przeprowadził Salzburg, aż 21 szans przy 16 Napoli oraz więcej strzałów w światło bramki, bo 6 przy trzech przeciwnika które były zabójcze jak wcześniej napisałem, bo wszystkie zakończone golem. Myślę, że przed własną publicznością mistrzowie Austrii postawią wszystko na jedną kartę i rzucą wszystkie siły na atak, a co za tym idzie? być może zobaczymy kolejne bramki, liczę na co najmniej trzy.

Na Red Bull Arena prezentują się jeszcze lepiej, w lidze odnotowali tu dziewięć zwycięstw i dwa remisy, nie doznali jeszcze porażki. Salzburg jest liderem i ma aż dziewięć punktów przewagi nad drugim LASK Linz i tym samym kolejne mistrzostwo Austrii mają już praktycznie w kieszeni.

Niestety poza tym nie mogą być w stu procentach zaspokojeni, bowiem ćwierćfinał Ligi Europy nie dla nich, chociaż kto wie, w piłce nożnej nie takie cuda się zdarzały, dopóki piłka w grze, wszystko możliwe. W każdym razie i tym razem liczę na otwarty futbol z obu stron, zwłaszcza ze strony gospodarzy którzy muszą odrabiać straty.

Warto dodać, że w sumie w siedmiu ostatnich spotkaniach wyjazdowych Napoli odnotowało tylko dwa zwycięstwa co powinno dawać do myślenia, a w tym roku udało im się tylko wygrać w Serie A z Parmą 4-0 oraz w 1/16 finału Ligi Europy z Zurich 3-1. W ostatniej kolejce ligowej właśnie na wyjeździe zremisowali z Sassuolo 1-1. Jak więc widać, Azzurri najlepiej czują się przed własną publicznością, dlatego w tym meczu może być różnie, ale nie powinno zabraknąć bramek.

Typ: powyżej 2,5 gola