Najbliżej awansu do mistrzostw Europy są Polacy, walczą także Słoweńcy i Austriacy którzy mierzyć będą się w tę niedzielę. Faworytem są podopieczni Franco Fody którzy ostatnio punktują w każdym meczu, większość spotkań wygrali.

Typy Dnia – 13 października (niedziela)

Eliminacje Euro 2020: Słowenia vs Austria. Typ i Analiza

Na początku eliminacji nie prezentowali się najlepiej, mimo że stwarzali sobie sytuacje bramkowe, to najbardziej brakowało im skuteczności czego efektem były dwie porażki w pierwszej kolejce z Polską 0-1 i drugiej kolejce z Izraelem 2-4. O tamtych słabszych meczach kibice reprezentacji Austrii z pewnością już zapomnieli, bowiem w następnych piłkarze Franco Fody mocno wzięli się do roboty.

W pięciu ostatnich meczach eliminacji Euro 2020 odnotowali aż cztery zwycięstwa i jeden bezbramkowy remis z Polską. Pokonali natomiast Słowenię 1-0, Macedonię Północną 4-1, Łotwę 6-0 i ostatnio Izrael 3-1 rewanżując się tym samym za porażkę na ich terenie.

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

W odróżnieniu od tych dwóch pierwszych spotkań Austria poprawiła się w ofensywie, jest skuteczniejsza i co najważniejsze strzela bramki, lepiej też spisują się defensorzy, nie popełniają już w obronie tylu błędów co na początku eliminacji.

Dobrym przykładem chociażby jest niedawny mecz z Polską gdzie w Warszawie podopieczni Jerzego Brzęczka mieli ogromne problemy ze stwarzaniem sobie klarownych sytuacji bramkowych, dlaczego? ponieważ piłkarze Franco Fody po prostu dobrze się bronili. Częściej też utrzymywali się przy piłce i mieli zdecydowanie więcej szans na strzelenie co najmniej jednego gola.

Na nasze szczęście mecz ten zakończył się bezbramkowym remisem, ale jest dowodem na to, że Austria mocno się poprawiła pod każdym względem, zwłaszcza w ofensywie o czym świadczy jej bilans bramkowy. W siedmiu grach strzeliła aż szesnaście bramek, czyli nawet więcej od lidera reprezentacji Polski która ma jedenaście bramek na koncie.

Będąc w tak dobrej formie wiele wskazuje na to, że Austriacy jako drudzy po Polsce awansują do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Grają naprawdę bardzo dobrze, więc ciężko będzie ich zatrzymać. Ostatnio przed własną publicznością pokonali Izrael 3-1. Mimo że zabrakło kontuzjowanego Davida Alaby pokazali się z dobrej strony i wygrali. Kolejny mecz ze Słowenią do łatwych należeć nie będzie.

Słowenia która zajmuje czwarte miejsce mając jedenaście punktów na koncie pokazała, że u siebie jest bardzo mocna, pokonała przecież Izrael 3-2, Polskę 2-0 i zremisowała z Macedonią Północną 1-1. Jednak to Austriacy są w jeszcze lepszej formie, nie przegrali od pięciu ostatnich spotkań i przystąpią do tego niedzielnego spotkania w lepszych nastrojach niż Słoweńcy którzy ostatnio przegrali na wyjeździe z Macedonią Północną 1-2. Powinni więc goście jakieś punkty zdobyć.

Typ: X2