Wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegarku, tak można podsumować pierwszy mecz reprezentacji Szwajcarii w ramach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy gdzie na wyjeździe pokonała Gruzję 2-0. W tym spotkaniu zaprezentowała się bezbłędnie, a kolejnym jej przeciwnikiem będzie Dania, ten mecz rozegrany zostanie we wtorek.

Typy Dnia – 26 marca (wtorek)

El.ME 2020: Szwajcaria kontra Dania już w najbliższy wtorek

Po tym co Szwajcarzy pokazali w Tbilisi, kibice tej reprezentacji przed meczem z Danią myślę mogą spać spokojnie. Już w pierwszej połowie stworzyli sobie siedem sytuacji bramkowych, i choć do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, to przed drugą połową ten kto stawiał na Szwajcarię mimo to mógł być dobrej myśli, bo tylko kwestią czasu było, aż Szwajcaria strzeli pierwszego gola.

Co nie udało się w pierwszej części spotkania udało się za to w drugiej połowie w której podopieczni Vladimira Petkovicia prezentowali się jeszcze lepiej. Totalnie zdominowali przeciwnika mając aż siedemnaście okazji na strzelenie gola co musiało zakończyć się bramkami. I tak się też stało, w 56. minucie wynik spotkania otworzył Steven Zuber, natomiast na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania kolejnego gola dołożył Zakaria.

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl

W całym meczu Szwajcaria spisała się na szóstkę z plusem i jak na faworyta przystało wygrała pewnie i zasłużenie co bardzo dobrze wróży przed jej kolejnym meczem z Danią. Myślę że można stawiać na jej zwycięstwo, zwłaszcza, że tym razem swój mecz jak widać rozegra przed własną publicznością gdzie w ostatnim czasie praktycznie nie zawodziła. Jedynie przegrała z Katarem 0-1, ale był to mecz towarzyski.

Natomiast w Lidze Narodów także prezentowała się dość dobrze, ostatecznie zajęła pierwsze miejsce w tabeli mając na koncie tyle samo punktów co trzecia drużyna ostatnich mistrzostw Świata w Rosji, czyli Belgia, dziewięć punktów. I warto przypomnieć, że w ostatniej kolejce przed swoją publicznością Szwajcarzy pokonali Czerwonych Diabłów aż 5-2.

Jak więc widać, są w bardzo dobrej formie i zwycięstwo nad Gruzją właśnie to potwierdziło, że warto stawiać na zwycięstwo reprezentacji Szwajcarii, niemniej lepiej z opcją zwrotu w przypadku remisu, tak dla bezpieczeństwa, w końcu Dania to nie chłopiec do bicia co udowodniła w Lidze Narodów zajmując także pierwsze miejsce w tabeli.

Mając w grupie Walię oraz Irlandię odnotowała dwa zwycięstwa i dwa remisy, nie przegrała meczu. Jak więc widać, tym razem Szwajcaria ma bardziej wymagającego przeciwnika, więc z opcją DNB zawsze bezpieczniej. W każdym razie większe szanse na zwycięstwo daję podopiecznym Vladimira Petkovicia którzy swój mecz rozegrają na własnym obiekcie co jest ich atutem.

Typ: 1 (DNB)