Czas na mecze piątej kolejki Ligi Narodów. W trzeciej kolejce na Alfredo di Stefano Stadium Hiszpania wygrała ze Szwajcarią 1-0. Jak będzie na St. Jakob-Park w Bazylei? Zapraszam do analizy.

Typy Dnia – 14 listopada (sobota)

Szwajcaria vs Hiszpania. Typ i Analiza

Po czterech rozegranych kolejkach Hiszpanie z dorobkiem siedmiu punktów sklasyfikowani są na pierwszym miejscu w grupie. Mają dwa zwycięstwa na koncie, jeden remis i jedną porażkę. W ostatnim meczu towarzyskim z Holandią zremisowali 1-1.

Spotkanie rozgrywane było na Johan Cruijff Arena, dokładnie w Amsterdamie. Pierwsi na prowadzenie wyszli Hiszpanie strzelając gola w 19. minucie którego autorem był Canales. Mimo remisu byli bliżej zwycięstwa, częściej dochodzili do głosu, mimo to nie zdołali strzelić kolejnego gola.

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl

Warto przypomnieć, że dla Hiszpanów był to drugi z rzędu mecz bez zwycięstwa, gdyż wcześniej przegrali z Ukrainą 0-1. Czas na przełamanie. W sobotę jak widać ich rywalem będzie Szwajcaria która w Madrycie musiała pogodzić się z porażką.

Przegrała zasłużenie, mogła stracić więcej bramek, bo Hiszpania parę dobrych okazji zmarnowała. Jedynego gola w 14. minucie strzelił Oyarzabal. Szwajcarzy zagrali słabiutko czego dowodem chociażby są statystyki, w ciągu 90. minut stworzyli sobie cztery sytuacje bramkowe i zaledwie 39% czasu utrzymywali się przy piłce.

Ich porażka więc nie dziwi. Nie zdziwię się, jeżeli doznają drugiej z tym samym rywalem. W końcu Hiszpanie są faworytem, gdyż mają mocniejszy skład. Szwajcarzy są wyraźnie w słabszej formie o czym świadczy sześć ostatnich spotkań bez zwycięstwa.

Ostatnio towarzysko przegrali z Belgią 1-2, wcześniej m.in. w Lidze Narodów zremisowali z Niemcami 3-3. Często się gubią w defensywie przez co łatwiej im strzelić gola. Mam nadzieję, że w sobotę Hiszpania strzeli niejednego.

Typ: 2 (DNB – remis=zwrot)