Większość początkujących graczy puszcza popularne taśmy z kilkunastoma meczami na kuponie o kursach 1,20 sądząc, że faworyci bez problemów zwyciężą w swoich spotkaniach. Jest to błąd. Sport, a zwłaszcza piłka nożna, która jest najczęściej obstawiana przez typerów, jest bardzo nieprzewidywalna.

co to jest valuebet
Czym w zakładach bukmacherskich jest Valuebet?

Valuebet to pewna wygrana?

Obstawiając zakłady bukmacherskie nie możemy sugerować się kursami. Może to nas doprowadzić jedynie do samych minusów, a przecież nie o to chodzi w tej zabawie. Po pierwsze nie powinniśmy obstawiać zbyt wielu zdarzeń na jednym kuponie. Większość osób, które czerpią zyski z obstawiania zakładów bukmacherskich, typują jedno, góra dwa spotkania na kuponie. Zamiast obstawiać wygrane faworytów lepiej poszukać meczów z value.

Czym konkretnie jest valuebet? „Value” w języku angielskim oznacza „wartość”, a słowo „bet” to „zakład”. W wolnym tłumaczeniu więc valuebet oznacza wartościowy zakład. Kursy na dane wydarzenia opierają się głównie na matematycznych wyliczeniach. Przykładowo jeżeli duża grupa osób obstawia zwycięstwo drużyny A to automatycznie wzrasta kurs na drużynę B i tutaj jest właśnie szansa dla nas, bowiem tak zwane public bety zaskakująco często okazują się chybione, a my obstawiając odwrotnie możemy złapać jak najwyższy kurs.

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

bonus bez wpłaty w sts
Darmowy bonus – 29PLN za rejestrację dostępny u bukmachera STS. Kod promocyjny: BETONLINE.

Oczywiście nie jest to regułą i zawsze należy zachować chłodną głowę. Jest to jednak jeden ze sposobów, aby obstawić wydarzenie z zawyżonym kursem. Przykładów nie trzeba daleko szukać. W tym sezonie w lidze włoskiej Atalanta Bergamo grała u siebie z Interem Mediolan. Na Atalantę kurs wynosił około 2,90. Zdecydowana większość ludzi typowała wygraną Interu. Patrząc jednak na historię meczów między tymi klubami w Bergamo, ten kurs można było uznać jako zawyżony, ponieważ w ostatnich 10 spotkaniach Inter Mediolan zdołał wygrać tylko jedno spotkanie na boisku Atalanty, więc wbrew pozorom to zespół z Bergamo był faworytem do zwycięstwa. Ostatecznie Atalanta wygrała łatwo to spotkanie 4:1.

Obstawianie valuebetów

Najprostszym i jednocześnie najlepszym sposobem na obstawianie zakładów valuebet jest obstawianie meczów na żywo. Przykładem może być mecz Leonesa – FC Barcelona z pierwszej rundy Pucharu Króla. Przed spotkaniem kurs na Barcelonę wynosił ledwie 1,11. Przypomnę, że Barcelona ostatecznie wygrała to spotkanie 1:0, ale bramkę strzelili dopiero w doliczonym czasie gry. Obstawiając zwycięstwo Barcelony na przykład w 80 minucie mieliśmy do czynienia z mega valuebetem.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Dlatego należy pamiętać o tym, że nie warto grać typów na wydarzenia, których kursy są niższe niż te oferowane przez bukmachera przed meczem. Sportem, w którym często mamy do czynienia z value to tenis. Jest to bardzo dynamiczny sport gdzie kursy zmieniają się bardzo szybko. Nierzadko się zdarza, że faworyt spotkania przegrywa pierwszy set i kurs na jego zwycięstwo wzrasta dwukrotnie, a ostatecznie wygrywa spotkanie.

Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w sporcie zdarzają sie niespodzianki. Nawet w przypadku niepowodzenia na pewno człowiek inaczej się czuje, jeżeli nie wejdzie mu spotkanie z kursem 1,20, a spotkanie z value. Valuebet jest warte ryzyka.