Tak słabej Wisły nie pamiętają nawet najstarsi górale. Kiedyś krakowianie dominowali w rozgrywkach ekstraklasy, dziś zamykają tabelę dlatego, że przegrali aż dziesięć spotkań z rzędu!

Typy Dnia – 13 grudnia (piątek)

PKO Ekstraklasa: Wisła Kraków vs Pogoń Szczecin. Typ i Analiza

Niestety takie są fakty, Biała Gwiazda przeżywa poważny kryzys formy. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich klubów nie tak dawno pożegnał się z Maciejem Stolarczykiem którego zastąpił Artur Skowronek.

Niestety pod jego wodzą Wisła nadal prezentuje się bardzo słabo, poniżej oczekiwań swoich kibiców. Najlepszym tego dowodem jest jego bilans spotkań, jako trener Wisły Kraków w trzech meczach odnotował trzy porażki. Przypomnijmy, że Śląskiem Wrocław 1-2, Lechią Gdańsk 0-1 i ostatnio w Górnikiem Zabrze 2-4.

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

W najbliższy piątek jak widać Biała Gwiazda mierzyć będzie się z Pogonią Szczecin, czyli aktualnym liderem PKO Ekstraklasy. Niestety wielcy prawdopodobne jest, że w meczu z tym przeciwnikiem zgubi kolejne punkty, niewykluczone że trzy.

Portowcy rozgrywają jeden z najlepszych sezonów w swojej historii o czym świadczy pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Na osiemnaście rozegranych kolejek odnotowali dziesięć zwycięstw, pięć remisów i przegrali tylko trzy mecze. Takiego bilansu spotkań jak widać Wiślacy mogą pozazdrościć.

Nie przegrali od pięciu ostatnich spotkań, poza remisem z Lechem i Arką pokonali Lechię Gdańsk 1-0, Legię Warszawa 3-1 i ostatnio Piasta Gliwice 1-0. Zwycięstwa nad mistrzem i wicemistrzem Polski z pewnością musiały dodać Portowcom jeszcze więcej pewności siebie. W Szczecinie na tle Piasta pokazali się z bardzo dobrej strony i zasłużenie wygrali 1-0. Dobrze spisywali się w obronie, gliwiczanie stworzyli sobie zaledwie pięć sytuacji bramkowych.

Nie od dziś wiadomo, że najmocniejszym punktem Pogoni jest właśnie defensywa która popełnia najmniej błędów, dotychczas straciła najmniej z wszystkich drużyn bramek, czternaście. Natomiast Wisła aż 33 i tym samym ma najsłabszą defensywę w PKO Ekstraklasie. Najwięcej goli straciła podczas spotkań z Legią z którą przegrała aż 0-7! Jeżeli Portowcy myślą o mistrzostwie Polski, to muszą z takimi drużynami wygrywać.

Typ: 2 (DNB)